Киевское воздухоплавательное общество

Русский Русский Болга́рский
 

Неможливе – можливо!

07 Апр 2016

rek sУкраїна дізналася про своїх рекордсменів. 21 березня на НСК «Олімпійський» найсильнішим, найкреативнішим та найзавзятішим громадянам вручили примірники щойно презентованої книги «Національний Реєстр Рекордів України - 2016». До видання увійшло близько чотирьохсот унікальних досягнень з різних сфер, встановлених дорослими та дітьми за останній рік у різних куточках нашої держави. Серед них – неординарні та відчайдушні вчинки українських повітроплавців. Ось як вони звучать у новому збірнику рекордів:

«Найбільший летючий рушник»

Студенти Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну витратили 12 відер фарби, щоб розмалювати величезний бязевий рушник. Але цього виявилося недостатньо для рекорду, бо коли рушник лежав на землі, він не був найбільшим горизонтальним рушником. А от коли його підняли дві повітряні кулі, пілотовані Сергієм Скальком та Юрієм Бейдиком, тоді він став найбільшим літаючим рушником 49,1 м заввишки, 14,6 м завширшки та площею 717 кв. м. Рекорд встановлено в рамках Міжнародного етнічного фестивалю «Країна мрій», ініціатором якого є Олег Скрипка.

«Максимальна висота стрибка з парашутом всліпу з повітряної кулі»

Спробуйте стати на стілець і зістрибнути з нього із заплющеними очима. Без підготовки нічого не вийде – мозок просто відмовляється давати команду тілу, тому доводиться спочатку триматися за стілець рукою. А що робити, коли стрибаєш всліпу з півторакілометрової висоти? Не триматися ж за пілота? Тому й увійшло до Національного Реєстру Рекордів унікальне досягнення мешканця Миколаєва Олега Рички, встановлене на фестивалі «Монгольф’єрія» під Києвом. Піднявшись на повітряній кулі, яку пілотував Сергій Скалько, Олег стрибнув із пов’язкою на очах з висоти 1620 м. Але це був лише початок. Діями Олега керували по радіо два повітряні оператори – Максим Клеценко і Роман Кураченко. Виконуючи їхні вказівки, рекордсмен чітко приземлився і тільки тоді зняв пов’язку. Шкода лише, що не побачив такі чудові краєвиди…

«Максимальна висота джамп-стрибка з повітряної кулі»


Для ефектності рекорду вже недостатньо підніматись у небо чи стрибати кудись униз. Доводиться об’єднувати ці дві речі. Тож, коли повітряна куля під керуванням Івана Глущенка піднялась на висоту 204 метри, болгарський джампер Дімітр Петров із клубу «Адреналін» вистрибнув із кошика вниз із зав’язаними ногами, до яких був прикріплений стаціонарний 20-метровий гумовий канат. Під дією гравітації тіло спочатку полетіло вниз головою, а коли канат розтягнувся до 80 метрів і почав стискатися знову, джампер, мов корок з пляшки шампанського, щодуху полетів догори. Неймовірний стрибок відбувся над полем і без усякої під страховки. А міг, наприклад, стрибати над водою. Коли що, не так страшно падати.
Асистував рекордсмену досвідчений джампер болгарин Росен Касабов.
Рекорд був встановлений в рамках Фестивалю повітряних куль «Монгольф’єрія» (організатор – Сергій Скалько) 19 травня 2015 року біля села Колонщина на Київщині.

Скарбниця рекордів українського повітроплавання щороку поповнюється новими унікальними досягненнями. І уже зовсім скоро фіксуватимуться свіжі рекорди! На Фестивалі повітряних куль «Монгольф’єрія Happy Birthday CUP – 2016» 28 та 29 травня буде зроблено те, що досі вважалося неможливим. Приходьте і станьте свідками нових небесних звершень!

Ірина Батащук, прес-секретар КВО

  

О нас

ООО «Киевское воздухоплавательное общество» предлагает Вам испытать неземное чувство свободного полета в корзине воздушного шара.
Мы познакомим Вас ближе с воздухоплаванием и его историей.  Вы узнаете, где и как можно полетать на воздушном шаре или пройти курс обучения в школе пилотов.