Киевское воздухоплавательное общество

Русский Русский Болга́рский
 

Небо зсередини на фестивалі «Монгольф’єрія Happy Birthday CUP – 2016»

19 Май 2016

44f28 та 29 травня на столичному аеродромі «Чайка» пройде щорічний фестиваль повітряних куль «Монгольф’єрія». Весняна версія найгучнішої події в українському повітроплаванні матиме назву «Happy Birthday CUP – 2016». Про зв’язок між повітряними кулями і святом, яке буває тільки раз на рік, розповідає засновник та організатор фестивалю Сергій Скалько.

Сергію, що відрізняє «Монгольф’єрію» від інших фестивалів? В чому ідеологія заходу?

«Монгольф’єрія» унікальна в першу чергу своєю культурною складовою. Фестиваль покликаний розвивати в людях розуміння прекрасного. Ми даруємо можливість літати і спостерігати за польотами усім, для кого повітроплавання – це щось омріяне й далеке, але дуже привабливе.

Щороку люди із сяйвом в очах приходять подивитись на те, чого вони до кінця не усвідомлюють, але відчувають, що це щось надзвичайне. Згодом для них відкриваються всі грані повітроплавання: це і спорт, і туризм, і мистецтво. Мистецтво театру, моди, епатажу. Ось що виокремлює «Монгольф’єрію» з-поміж інших фестивалів.

Цього року теж буде багато мистецтва?

Обов’язково! Фестиваль цікавий тим, що відбуватиметься на аеродромі «Чайка» разом з «Авіафестом». І це гарна традиція, бо минулого року ми теж проводили захід одночасно з аерошоу. Більше 10 тисяч чоловік прийде подивитись на шалені трюки, які демонструють повітряні акробати, а також спеціалісти на літаках і вертольотах. Ми станемо своєрідною культурною родзинкою в авіаційному середовищі, прикрасивши небо видовищними польотами на повітряних кулях.

Хто прийде «поласувати родзинками»? Чи будуть іноземні пілоти?

Повітроплаванням захоплюються неординарні особистості. Вони живуть тим, що вони роблять. Це творчі люди. На фестиваль ми запросили не тільки наших українських друзів, а й пілотів з країн-побратимів – Польщі та Литви. Аеронавти боротимуться за призовий фонд у спеціальному міні-змаганні «кей-граб». Ми прагнемо показати Україну з найкращого боку командам, які до нас приїдуть. У себе вдома вони теж дарують людям щастя сіють добро, демонструють людям небо зсередини завдяки польотам. Це лідери думок у своїх країнах, і саме через них ми маємо донести до всього світу красу України та продемонструвати доброзичливість нашого народу.

Що криється у назві «Happy Birthday CUP – 2016»?

Цьогорічний «Авіафест на Чайці» пройде 28 та 29 травня, а серед наших пілотів та випускників «Школи Пілотів» Київського Повітроплавного Товариства є багато близнюків, які саме у ці дні святкують свій День народження. Ми подумали про пілотів-іменинників і вирішили залучити до цього дійства усіх охочих політати на свій День народження. Так і з’явилася назва Happy Birthday CUP. Народженим 28 та 29 травня ми зробимо унікальний подарунок, запросивши їх до участі у встановленні низки рекордів.

Цікаво! І що це будуть за рекорди?

По-перше, ми зберемо на одному авіаційному полі величезну кількість іменинників, і це уже буде рекорд. Далі спробуємо одночасно підняти в небо найбільшу кількість іменинників, а також організувати змагання між учасниками 28 та 29 травня у номінації «Найбільша кількість іменинників, піднята в небо на повітряній кулі за один день». Весняна «Монгольф’єрія» стане високим мистецтвом, яскравим святом і небувалим рекордом для всіх присутніх.

Ірина Батащук, прес-секретар КВО

  

О нас

ООО «Киевское воздухоплавательное общество» предлагает Вам испытать неземное чувство свободного полета в корзине воздушного шара.
Мы познакомим Вас ближе с воздухоплаванием и его историей.  Вы узнаете, где и как можно полетать на воздушном шаре или пройти курс обучения в школе пилотов.